Що потрібно робити, щоб жатка для зернозбирального комбайна не ломалась
Коли приходить пора жати те, що посіяв, відразу стають помітними всі гарні рішення та промахи. Жнива – це час випробувань для всіх, хто має відношення до збору зерна з поля: агрономів, комбайнерів та інших. Адже за короткий проміжок часу потрібно виконати чималий шмат роботи і часто непередбачувані обставини можуть підкинути свою ложку дьогтю. Окрім погоди проблеми може організувати техніка, тому особливо важливо приділяти щоденну увагу агрегатам: і комбайну, і жатці.
Жатка – це найперший механізм, що безпосередньо взаємодіє із сільськогосподарською культурою. Від її роботи залежать подальші процеси із переробки зерна. Тому робочі органи жатки зазвичай перевіряють та регулюють перед початком робочого процесу щодня. За умови правильного та нормального функціонування цього механізму втрати збіжжя не перевищуватимуть 0,5%. Досвідчені аграрії кажуть, що основна експлуатаційна помилка – зберігати жатку просто неба. Такий промах може дорого коштувати в майбутньому, коли стане причиною поломки зернозбирального комбайна.
Різальні сегменти жатки, тобто пальці стоять на першій сходинці за пріоритетністю. Саме їх потрібно перевіряти перед початком роботи на полі. Ця частина жатки може пошкодитись чи деформуватись, що неприпустимо для подальшого перебігу зернозбирання. Дехто вирішує проблеми з ріжучими частинами за допомогою добротного молота, та подібний підхід тільки погіршує становище, адже не усуває недолік, а маскує його.
Давайте більш детально розглянемо особливості будови важливих частин зернозбирального механізму. Редуктор комбайна існує у двох іпостасях: у сучасній – механізм плаваючого ножа, та старішій – механізм коливальної шайби. Основна їх відмінність полягає у швидкості та площині роботи ріжучого механізму. Новіша система рухається лише у горизонтально напрямку, а це знижує вібрацію та навантаження на весь орган.
Також слід звернути увагу на ту частину редуктора, яка виводить надлишок розширеної під час роботи оливи. Існує високий ризик потрапляння вологи та бруду через сапун до редуктора, що згубно на нього впливатиме через деякий час. Недарма виробники рекомендують міняти оливу в редукторі щороку.
Рівномірний розподіл та подальший рух стебел зернових культур можливий за умови правильної регуляції висоти шнека. Для кожного виду рослин він індивідуальний. Досвідчені комбайнери роблять відмітки, щоб швидко встановити потрібний зазор шнека, відповідний до сорту культури.
Інколи зустрічається проблема, коли зрізані частини рослин забираються механізмом не повністю. Цей процес залежить від правильності регулювання вильоту пальців. Потрібно встановити важіль у верхнє положення або середнє положення. І навпаки, коли на шнек намотуються стебла, важіль переміщують у нижнє положення.
Мудра людина колись сказала: диявол криється у дрібницях. Б’ємося об заклад, то були слова саме про тонкощі налаштування та експлуатації жатки. Ми – компанія, яка не один рік працює у сфері сільського господарства. Всі деталі, дрібнички та найменші компоненти агро техніки для нас є архі важливими. Саме вони впливають на робочий процес машини та якість результату виконаних дій. Ми знаємо, що перебіг збирання вирощеного та виплеканого урожаю прямо відбивається на прибутку господарства, його розвитку. Фахівці компанії “АРК груп” проконсультують та зорієнтують Вас щодо моделі та інших характеристик жаток, які можна у нас придбати.